Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på Allerums skola.

Allerums skola
Jonstorpsvägen 224
254 76 Allerum

Skolledning

Eva Dettmar, rektor
eva.dettmar@helsingborg.se
Telefon: 042-10 22 50

Elevhälsan

Pia Stenqvist, skolsköterska
Pia.Stenqvist@helsingborg.se
Telefon: 042 – 10 57 14

Christina Lindgren, skolläkare
christina.lindgren1@helsingborg.se
Sökes via skolsköterskan.

Sofi Llancas, kurator
sofi.llancas@helsingborg.se

Hanni Dahl, skolpsykolog
hanni.dahl@helsingborg.se

Personal

Jenny Schönhult, skolassistent
jenny.schonhult@helsingborg.se

Åke Pettersson, vaktmästare
Telefon: 042-10 79 58

Matsalen

Helene Fredriksson
helene.fredriksson@helsingborg.se
Telefon: 042-10 23 85

Övrigt

Fritids
Telefon: 042-10 23 81, 042-10 23 84

Sjukanmälan
Telefon: 042-10 23 83